زندگی نامه ایرانیان کارآفرین

0 569

ایرانیان کارآفرین

محمد کریم فضلی یکی از ایرانیان کارآفرین و بنیانگذار گروه صنعتی و شرکت گلرنگ میباشد.

محمد کریم فضلی به عنوان یکی از برترین ایرانیان کارآفرین  شناخته شده که در هفتم اردیبهشت ماه سال ۱۳۱۱ هجری شمسی در شهرستان تویسرکان استان همدان متولد شده و  اولین کار اقتصادی خود را در حین درس خواندن و در کنار پدرش که یکی از بهترین بازرگانان آن زمان بود آغاز کرده است.

محمد کریم فضلی در سن ۲۰ سالگی ازدواج کرده و با تشکیل خانواده مسئولیت اداره یک خانواده را پذیرفته است او به خاطر این که بیشتر از وضعیت دیگر شهرهای همدان اطلاع پیدا کند و بتواند یک شرایط مطلوب را برای آغاز کاری پیدا کرده و مانند پدر خود یک شهرت خوب کسب کند ، مهاجرت کرد.

او پس از مدتی و با شناخت خوب استان همدان به تهران سفر کرده و در آنجا اقامت گزیده است.

پس از ساکن شدن در تهران با مشکلات فراوانی مواجه شده است اما این فرد با عزم جزم مشکلات و موانع را تنها پس از گذشت ۳ سال برطرف کرده و شروع به پایه گذاری تولیدی و شرکت خود کرده است.

گروه صنعتی گلرنگ پاکشو ، شامپو مولتی ویتامین

 محمد کریم فضلی یکی از ایرانیان کارآفرین

پدر محمد کریم فضلی که یکی از ایرانیان کارآفرین نمونه در سطح استان همدان بود دوره از کارش به صنعت صابون سازی اشتغال داشت و استاد محمد کریم فضلی نیز از کودکی با این صنعت تا حدودی آشنایی داشت،  پس تصمیم گرفت که تولیدی و شرکت خود را به صورت گسترده  بازگشایی کند و از صنعت پدر نیز در ابتدای کار خود استفاده کند.

این فرد پس از تلاش ها و جستجو های فراوان توانست با افرادی که در این امر فعالیت گسترده ای دارند ارتباط پیدا کند و کارگاه کوچک خود را در کنار آن ها بنا کند.

در مراحل اول ایشان به ساخت مایع ظرفشویی می پرداخت که به صورت گسترده و منسجم در اوایل دهه ۴۰ این کار رونق می گیرد و می تواند بعد از مدتی به سراغ محصولات سفید کننده و همچنین پودر لباسشویی که آن زمان به نام گلرنگ سوپر نام داشت برود.

تاسیس پاکشو

بعد از گذشت زمان ایشان با تولید انواع جرم گیر شیشه شوی و همچنین نرم کننده های البسه توانست نام شرکت خود را بسیار معروف و شناخته شده کند.

در اوایل دهه ۵۰ آقای محمد کریم فضلی توانستند که شرکت پاکشو را تاسیس کنند و با شروع دوران انقلاب و دفاع مقدس در سخت‌ترین شرایط ممکن کار صادرات را نیز انجام دهند و محصولات خود را از مرزهای ایران عبور داده و با جذب نیرو و کار آفرینی به یکی از برترین ایرانیان کار آفرین بپیوندند.

کارخانه شوینده گلرنک ، ایرانیان کار آفرین

تاسیس گلرنگ

جناب آقای محمد کریم فضلی توانستند با نهایت سعی و تلاش به توسعه شرکت پاکشو ادامه دهند و بعد از گسترش کامل این نهاد ایشان شروع به تاسیس گروه صنعتی گلرنگ کردند که ایشان با ریاست هیئت مدیره این گروه صنعتی کار خود را با مسئولیت بیشتر ادامه داد و جزو بهترین ایرانیان کارآفرین قرار گرفت.

جوایز و افتخارات

دریافت تندیس سیمین جایزه ملی مدیریت مالی ایران توسط واحد مالی گروه صنعتی گلرنگ

دریافت تندیس اولین جایزه ملی استراتژی ایران توسط گروه صنعتی گلرنگ

تندیس سیمین دو ستاره جایزه ملی استراتژی ایران (استراتگوس) و لوح سپاس پنجمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت استراتژیک به گروه صنعتی گلرنگ

دریافت تندیس برنزی توسط حسابرسی گروه صنعتی گلرنگ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ