اهميت برنامه ريزي در زندگي كاري و شخصي

0 1,049

اهميت برنامه ريزي در زندگي كاري و شخصي

 

برنامه ریزی شغلی
برنامه ریزی شغلی

هيچ كسي نمي تواند منكر اهميت برنامه ريزي در زندگي حرفه اي و كاري شود. زماني كه شما كارها و فعاليت هاي خود را براساس برنامه ريزي انجام مي دهيد به طور يقين همگي آن ها يا حداقل مهم ترين آن ها را انجام خواهيد داد. برنامه ريزي بايد به صورت مثبت، سازنده و مفيد و رضايت بخش باشد.

برنامه ريزي كاري سالانه

اگر دقت كرده باشيد برخي از كارهاي ما مانند مراجعه به دندانپزشك و ساير معاينات پزشكي به صورت سالانه صورت مي گيرد.

حتما در آخر هفته  يك روز را به اين كار اختصاص دهيد و روزهاي معاينات پزشكي خود و خانواده تان را مشخص كنيد. شما بايد به آن چه كه مي خواهيد تمركز كنيد و چيزهايي كه نمي خواهيد را در برنامه خود قيد نكنيد. اهميت برنامه ريزي سالانه به قدري مهم و حياتي است كه شما‌ آن را تا به حال تصور نكرده بوديد.

بدين ترتيب با برنامه ريزي هاي سالانه كاري احساس امنيت بيشتري خواهيد كرد و تقريبا مي توانيد مشكلات پيش رو پيش بيني كرده و با آن ها مقابله كنيد.

اميدوار به چشم اندازهاي بهتر آينده شغلي

برخي افراد چنان درگير كارهاي روزمره خود مي شوند كه آينده را فراموش مي كنند. شما بايد متناسب با نيازهاي آينده شغلي خود؛ مهارت هاي جديدي را ياد بگيريد و همواره مهارت ها و استعدادهاي ذاتي خود را كشف كنيد. به طور يقين قدرت شما ماوراي مهارت هايي است كه از آن ها استفاده مي كنيد.

شناسايي اهداف كاري و شغلي

هميشه چشم به آينده بدوزيد. شما مي توانيد با برنامه ريزي به موفقيت هاي بيشتري دست يابيد. اهداف شما مي تواند در سه دوره كوتاه مدت، ميان مدت و بلندمدت تقسيم بندي شوند. هميشه اهداف كاري و شغلي خود را بازنگري كنيد و زماني كه هدف جديدي را براي خود معين مي كنيد آن را به ليست اهداف خود اضافه كنيد.

 

يادگيري مهارت هاي جديد

خوب مي دانيد كه امرزه به قدري در حال توسعه و پيشرفت است كه مهارت هاي قديمي ديگر فراموش شده و كسي هم هرگز از آن ها استفاده نمي كند. به همين خاطر لازم است كه هميشه مهارت هاي جديد را ياد بگيريد تا بتوانيد پروژه هايي را به دست گرفته و شروع كنيد. هرگز فكر نكنيد كه علم و مهارت هاي شما در آخرين حد كمال است و ديگر لازم نيست كه مهارت جديدي را ياد بگيريد. حتي امروزه برخي از آموزش ها به صورت آنلاين است و مي توانيد از طريق فضاي اينترنت آموزش هاي خود را به پيش ببريد.

در جستجوي فرصت هاي بيشتر كاري

در يك شغل نمانيد و همواره تمايل به پيشرفت داشته باشيد. بودن در يك شغل شما را خسته و افسرده مي كند. به دنبال مشاغل جديدي باشيد تا بتوانيد از مهارت هاي خود به نحو احسن استفاده كنيد. حتي مي توانيد براي خود كسب و كاري جديد را راه اندازي كنيد و در نهايت براي خود كار كنيد.

شخصیت شناسی

تاملي بر برنامه ريزي كاري و شغلي

حتما در همايش و سمينارها شركت كنيد، اين سمينارها و جلسات باعث ايجاد شور و شوق كاري در وجود شما مي شود. شما به واسطه اين جلسات است كه مي توانيد براي خود اهداف كوتاه مدت، ميان مدت، و بلندمدت را برنامه ريزي و طراحي كنيد. به طور منظم در جلسات كاري مربوط به حرفه خودتان شركت كرده تا و خود را براي پيشرفت هاي كاري آينده آماده تر نماييد.

 

فروشنده شو کتاب صوتی رایگان گروه آموزشی نویدنقوی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ