اهمیت برنامه ریزی در زندگی کاری و شخصی

۷۵

اهمیت برنامه ریزی در زندگی کاری و شخصی

 

برنامه ریزی شغلی
برنامه ریزی شغلی

هیچ کسی نمی تواند منکر اهمیت برنامه ریزی در زندگی حرفه ای و کاری شود. زمانی که شما کارها و فعالیت های خود را براساس برنامه ریزی انجام می دهید به طور یقین همگی آن ها یا حداقل مهم ترین آن ها را انجام خواهید داد. برنامه ریزی باید به صورت مثبت، سازنده و مفید و رضایت بخش باشد.

برنامه ریزی کاری سالانه

اگر دقت کرده باشید برخی از کارهای ما مانند مراجعه به دندانپزشک و سایر معاینات پزشکی به صورت سالانه صورت می گیرد.

حتما در آخر هفته  یک روز را به این کار اختصاص دهید و روزهای معاینات پزشکی خود و خانواده تان را مشخص کنید. شما باید به آن چه که می خواهید تمرکز کنید و چیزهایی که نمی خواهید را در برنامه خود قید نکنید. اهمیت برنامه ریزی سالانه به قدری مهم و حیاتی است که شما‌ آن را تا به حال تصور نکرده بودید.

بدین ترتیب با برنامه ریزی های سالانه کاری احساس امنیت بیشتری خواهید کرد و تقریبا می توانید مشکلات پیش رو پیش بینی کرده و با آن ها مقابله کنید.

امیدوار به چشم اندازهای بهتر آینده شغلی

برخی افراد چنان درگیر کارهای روزمره خود می شوند که آینده را فراموش می کنند. شما باید متناسب با نیازهای آینده شغلی خود؛ مهارت های جدیدی را یاد بگیرید و همواره مهارت ها و استعدادهای ذاتی خود را کشف کنید. به طور یقین قدرت شما ماورای مهارت هایی است که از آن ها استفاده می کنید.

شناسایی اهداف کاری و شغلی

همیشه چشم به آینده بدوزید. شما می توانید با برنامه ریزی به موفقیت های بیشتری دست یابید. اهداف شما می تواند در سه دوره کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تقسیم بندی شوند. همیشه اهداف کاری و شغلی خود را بازنگری کنید و زمانی که هدف جدیدی را برای خود معین می کنید آن را به لیست اهداف خود اضافه کنید.

 

یادگیری مهارت های جدید

خوب می دانید که امرزه به قدری در حال توسعه و پیشرفت است که مهارت های قدیمی دیگر فراموش شده و کسی هم هرگز از آن ها استفاده نمی کند. به همین خاطر لازم است که همیشه مهارت های جدید را یاد بگیرید تا بتوانید پروژه هایی را به دست گرفته و شروع کنید. هرگز فکر نکنید که علم و مهارت های شما در آخرین حد کمال است و دیگر لازم نیست که مهارت جدیدی را یاد بگیرید. حتی امروزه برخی از آموزش ها به صورت آنلاین است و می توانید از طریق فضای اینترنت آموزش های خود را به پیش ببرید.

در جستجوی فرصت های بیشتر کاری

در یک شغل نمانید و همواره تمایل به پیشرفت داشته باشید. بودن در یک شغل شما را خسته و افسرده می کند. به دنبال مشاغل جدیدی باشید تا بتوانید از مهارت های خود به نحو احسن استفاده کنید. حتی می توانید برای خود کسب و کاری جدید را راه اندازی کنید و در نهایت برای خود کار کنید.

شخصیت شناسی

تاملی بر برنامه ریزی کاری و شغلی

حتما در همایش و سمینارها شرکت کنید، این سمینارها و جلسات باعث ایجاد شور و شوق کاری در وجود شما می شود. شما به واسطه این جلسات است که می توانید برای خود اهداف کوتاه مدت، میان مدت، و بلندمدت را برنامه ریزی و طراحی کنید. به طور منظم در جلسات کاری مربوط به حرفه خودتان شرکت کرده تا و خود را برای پیشرفت های کاری آینده آماده تر نمایید.

 

فروشنده شو کتاب صوتی رایگان گروه آموزشی نویدنقوی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.