کسب و کار کمدی استندآپ و باشگاه خنده و جوک

2 2,930

کمدی استندآپ و باشگاه خنده و جوک

 

 

چطور از بامزه بودنمون و شوخی هامون پول درآوریم؟

کمدی استندٖآپ

آیا حس شوخ طبعی فوق العاده ای دارید؟ آیا می توانید مردم را با جوک های خنده دار خود بخندانید؟ آیا شما یک کمدین ذاتی هستید؟ اگر چنین است، چرا از استعداد خود برای کسب درآمد استفاده نمی کنید؟

راه های مختلف برای خنداندن مردم

راه های زیادی وجود دارد که بتوانید از جوک های خود و فیلم های خنده دار و ایده های دیگر خنده دارتان درآمد زیادی کسب کنید. من معتقدم که خنده یک زبان جهانی است. هرکس لبخند می زند و می خندد. به علاوه همه مردم کسانی که آنها را می خندانند، دوست دارند و در بین مردم عزیزمان ایران کمدین ها از محبوب ترین هنرمندان هستند.

مهارت خنداندن مردم یک سرمایه سودآور است

اما به هر حال، اگر در زمینه خنداندن دیگران مهارت یا استعداد دارید، پیشنهاد می کنم که استعدادتان را به عنوان یک سرمایه سودآور در نظر بگیرید زیرا می توانید با کمی تمرین و انجام اجرا های متفاوت به محبوب ترین و پولدارترین ایرانی تبدیل شوید. در این مقاله روش های مختلف خنداندن مردم شرح داده می شود.

1-به یک کمدین تبدیل شوید

کمدین شدن احتمالاً واضح ترین روش برای پول درآوردن از جوک ها و شوخی های شما است. اگر شما با مخاطبان خود خوب هستید، شاید بتوانید یک کار حرفه ای در کسب و کار سرگرمی ایجاد کنید:

کمدی استندآپ در باشگاه های شبانه، رستوران ها و البته کافه های کمدی.

میزبان یا رئیس تشریفات برای رویدادهایی مانند مراسم عروسی، جشن تولد، کارهای خیریه و بسیاری دیگر.

یک بازیگر در موقعیت کمدی در فیلم ها و سریال ها. از طریق جستجوهای استعدادیابی یا از طریق مصاحبه با مخاطبین به صنعت وارد شوید.

2-یک نویسنده کمدی باشید

اگر شما قابلیت مواجه شدن با جمعیت را ندارید، در نظر بگیرید که به یک نویسنده تبدیل شوید. نوشته های شما می تواند یک داستان کوتاه برای استندآپ کمدی باشد یا یه داستان طولانی برای سریال های کمدی باشد. آنچه همه شما باید انجام دهید این است که:

-مقاله نویس روزنامه یا مجله شوید.

-داستان های خنده دار خود را بنویسید و آنها را در یک کتاب منتشر کنید (و باب آنگی بعدی باشید)

-تبدیل به یک فیلمنامه نویس برای فیلم ها و سریال های کمدی شوید و یا حتی برای کمدین ها بنویسید

یا فقط نوار صوتی یا ویدیویی کمدی خود را بیرون دهید

 

3-کالاهای خنده دار

علاوه بر این، یک بازار خوب برای پیراهن ها، برچسب ها، لیوان ها و دیگر اقلامی که تصاویر و متن های بامزه روی آنها قابل چاپ باشند، وجود دارد. ایده های خود را بنویسید و آنها را به فروش برسانید.

تجارت خود را به ویژه در لباس شروع کنید. از رقابت نترسید، همیشه بازار خوب و آزادی برای ایده های منحصر به فرد و تازه وجود دارد.

اگر احساس کارآفرینی را دوست ندارید، شاید بتوانید فقط برای شرکتهایی که این نوع اقلام را به فروش می رسانند، تبدیل به یک توسعه دهنده محصول شوید.

یا اگر واقعا احساس تنبلی می کنید و نمی خواهید بیرون بیایید، پس از کافه مطبوعات دیدن کنید و افکار و طرح های خنده دار خود را برای مطبوعات ارسال کنید. هنگامی که ایده شما به فروش برسد، بابت ایده هایتان کمیسیون دریافت خواهید کرد. به همین سادگی.

4-یک وبلاگ خنده دار راه اندازی کنید

با راه اندازی یک وبلاگ خنده دار، آنلاین درآمد کسب کنید. بهترین چیز در مورد وبلاگ خنده دار این است که شما مجبور  نیستید به طور مداوم محتوای اصلی و خنده دار ارائه دهید. گاهی اوقات، خوانندگان شما بیشتر مایل هستند که چیزهای خنده دار را به اشتراک بگذارند.

کمدی استندآپ ایرانی

5-استندآپ کمدی برگزار کنید

آیا شما می خواهید استندآپ کمدی اجرا کنید؟ اولین چیز در مورد استندآپ کمدی این است که هیچ روش آسان و روشنی برای اینکه در استندآپ کمدی تان به طور اتوماتیک بترکونید و پول پارو بکنید وجود ندارد.

هر تلاشی خلاقانه ای در کارهای بسیار سخت نیاز به تمرکز و پشتکار دارد. اگر مایل هستید که کمدی کار کنید و از آن درآمد کسب کنید، استندآپ کمدی در یک تالار باشکوه ایده خوبی است. استندآپ کمدی مزایایی مانند فرصت سفر، انعطاف پذیری شغلی، شانس گرفتن پول برای انجام کاری که دوست دارید و محبوبیت و معروفیت بین مردم را به شما می دهد.

نکته مهم در کارهای کمدی

برای شروع کسب و کار حرفه ای در کمدی نیازی نیست که حرفه ای باشید. راه های دیگری برای درگیر شدن در کار کمدی وجود دارد که ممکن است بیشتر به نفع شما باشد یا مناسب مجموعه مهارت های شما باشد. شما همیشه می توانید گروه تئاتر کمدی خود را شروع کنید و تئاتر ها یا باشگاه هایی را برای انجام آن در نظر بگیرید.

با رسانه های جدید مانند یوتیوب و اینستاگرام می توانید دوباره بهتر از قبل زندگی حرفه ای کمدی خود را ادامه دهید. شما می توانید طرح خود را در قالب فیلم و کلیپ های آنلاین نمایش دهید. به این ترتیب، می توانید با بعضی از گروه های موفقیت آمیز کمدی از اول یا دوباره شروع به کار کنید.

6-ایمیل کردن داستان های کوتاه یا جوک های خنده دار به مجلات

در نهایت، اگر شما فقط تعداد زیادی جوک های خنده دار دارید، سعی کنید آنها را به مجلاتی ارائه دهید که به شما بابت آنها هزینه ارائه دهند. یکی از بهترین مکان ها برای ارسال چیزهای خنده دار شما مجلات هستند.

اگر جوک ها و داستان های خنده دار شما برای چاپ انتخاب شوند، آنها به شما پول پرداخت می کنند. من هنوز به یاد می آورم که در مارس 2002 یکی از جوک های من برای بخش طنز مجله انتخاب شد. من بعد از گذشت چند هفته چکم را از طریق پست دریافت کردم.

کسب و کار کمدی استندآپ

درآمد کمدین های ایرانی

درآمد کمدین های ایرانی با یکدیگر متفاوت است و هر چه معروفتر باشند و اجرای بهتری داشته باشند، پول بیشتری هم می گیرند. درآمد چند کمدین معروف ایرانی را در اینجا برای شما عزیزان گزارش می کنیم.

درآمد حسن ریوندی

درآمد آقای حسن ریوندی کمدین معروف ایرانی براساس گزارش روزپلاس روزی 15 تا 16 میلیون است. البته حسن ریوندی می گوید این درآمد برای روز های غیر عزا یعنی غیر محرم و صفر و روز های شهادت ائمه است. حسن ریوندی شومن محبوب صدا و سیمای ایران می گوید در سال به طور میانگین 600 اجرا دارد. درآمد حمید ماهی صفت از حسن ریوندی هم بیشتر است یعنی آقای ماهی صفت ماهیانه درآمدی بیشتر از 450 میلیون دارد.

ابوطالب حسینی  کمدین بزرگ آینده

ابوطالب حسینی که پیش تر در برنامه خنداننده شو شرکت کرده بود، چندماه پیش در جمع خانواده‌های شهدای مدافع حرم کمدی استندآپ برگزار کرده است. از درآمد دریافتی او اطلاعاتی در دست نیست اما این موضوع نشان میدهد که شما اگر بخواهید می توانید معروف شوید و از بامزه بودنتان درآمد کسب کنید. فقط کافیه تسلیم نشوید.

نظرات خود را برای ما کامنت کنید

شما چطور؟ آیا شما ایده های بیشتری برای کسب درآمد از جوک ها یا خنده دار بودن آدم ها دارید؟ لطفا آنها را برای ما کامنت کنید و به اشتراک بگذارید.

برای بازدید از مقالات دیگر و صفحه اصلی روی این لینک https://navidnaqavi.com کلیک کنید.

اگر می خواهید مهارتهای فروش خود را افزایش دهید، روی لینک مقابل https://navidnaqavi.com/مهارتهای-فروش-خود-را-با-این-16-مهارت-ارتق/ کلیک کنید.

2 نظرات
 1. میلاد دژکامه می گوید

  سلام وقت به خیر
  من احساس میکنم در برگزاری استنداپ کمدی استعداد خیلی خوبی دارم.برای شروع میخواستم از شما راهنمایی بگیرم کهکجا باید برم و چه کار کنم تا بتونم فعالیتم روبصورت حرفه ای اغازکنم
  با تشکر ازشما

  1. نوید نقوی می گوید

   سلام بزرگوار

   بهترین های این حوزه کجان برو همونجا.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ