چجوری هزینه های کسب و کار را کاهش بدهید ( چابکسازی )

0 1,108

روش های کاهش هزینه و افزایش درآمد از طریق مشتریان وفادار در کمپانی های بزرگ

هدف این مقاله این است که راهکارهایی برای کاهش هزینه در کمپانی های بزرگ و افزایش درآمد از طریق ایده هایی مانند ایجاد مشتریان وفادار را به شما توضیح دهد. در این مقاله ایده هایی برای صرفه جویی در هزینه شرکت های بزرگ تشریح خواهد شد و کارهایی که می توانید برای کاهش هزینه و افزایش درآمدتان انجام دهید!

ایده های کاهش هزینه کمپانی های بزرگ

شرکت های بزرگ باید در مورد کاهش هزینه هایی که به عنوان بخشی از چرخه رشد آنها انباشته شده است، محتاط باشند. در اینجا به شما به عنوان یک شرکت بزرگ برخی از راهکارهای سریع داده می شود تا هزینه های متحمل شده را کاهش دهید و همچنین منابع اضافی برای سرمایه گذاری ایجاد کنید. بهترین گزینه ها برای کاهش هزینه ها عبارتند از: استفاده از استراتژی BYOD،هزینه های ذخیره سازی و مدیریت اطلاعات شما را تا 30٪ کاهش می دهد.

غلبه شرکت های بزرگ بر هزینه های سرسام آور

اگر شرکت بزرگی دارید و از خدمات دهندگان با هزینه کم استفاده می کنید، مزایای استفاده از ارائه دهندگان خدمات با گذشت زمان ممکن است کاهش هزینه یابد. به عنوان مثال، شرکت هایی مانند بانک ها از ارائه دهندگان خدمات کمتری استفاده می کنند برای این که بتوانند در سراسر شعب و دفاتر خود خدمات ارائه دهند. تعداد کارمندان دفتر مرکزی شرکت باید منطقی باشد و تعداد کارکنان یکی از اقدامات صرفه جویی در هزینه است که می تواند توسط شرکت ها برای بهینه سازی هزینه هایشان استفاده شود.

1-استراتژی (BYOD) خود را داشته باشید

شرکت هایی که لپ تاپ ها و رایانه های شرکت را برای انجام امور شرکت به کارکنان خود ارائه می دهند، می توانند هزینه های شرکت را به مقدار قابل توجهی کاهش دهند. کافی است این شرکت ها برای برآورده کردن اهداف شرکت به کارکنان خود برای خرید لپ تاپ و یا تلفن همراه برای خودشان وام یا کمک مالی دهد.

این کمک مالی می تواند به کارمندان کمک کند تا هزینه های جایگزینی سخت افزار و گوشی هایشان را بپردازند و در همین حال هزاران دلار در سال در هزینه های شرکت صرفه جویی می شود. این کمک مالی مانند نوعی پاداش عمل می کند و باعث می شود که کارکنان دستگاهی که خود ترجیح می دهند را انتخاب کنند.

در واقع شبکه جهانی گزارش داده است که هزینه های فناوری اطلاعات از طریق استراتژی BYOD(برای پرداخت کمک هزینه خرید دستگاه مورد نظر) را می توان به میزان 64 درصد کاهش داد.

فروشنده شو کتاب صوتی رایگان گروه آموزشی نویدنقوی

2-ایجاد قرار داد با مجموعه ای از هتل ها و فروشندگان

اگر مقصد سفرهای اداری کارکنان بخش فروش و بخش اجرایی شرکت را دنبال کنید، ممکن است به مقصدهایی که توسط مسافران کلیدی شما اغلب بازدید شده است، دست پیدا کنید. برای صرفه جویی در هزینه های شرکت با هتل ها، آژانس ها و حتی تامین کنندگان خدمات در منطقه صحبت کنید تا قیمت های ارزان تری را برای خریدهای خود فراهم کنید.

در نتیجه، شرکت ها یک لیست از فروشندگان و ارائه دهندگان خدمات اقامتی و تفریحی تهیه می کنند تا کارکنان بتوانند از این لیست برای گرفتن خدمات اقامتی، خرید و رفت و آمد بهره بگیرند.مشتریان وفادار یک هتل یا رستوران باشید تا از تخفیف های این فروشگاه ها و اماکن اقامتی استفاده کنید.

قرار داد با مجموعه ای از هتل ها و فروشندگان ، افزایش درآمد با مشتریان وفادار

کمپانی RioTinto توانست با استفاده از این استراتژی در هزینه های پرواز و اقامت خود تا 10 میلیون دلار در سال صرفه جویی کند.کاهش هزینه

3-استخدام یا آموزش متخصصان حرفه ای

متخصصان حرفه ای اعضای یک تیم حرفه ای هستند که می توانند در کسب و کار شرکت مشاوره دهند و به تعدادی از مدیران ارشد پشتیبانی اداری ارائه دهند. متخصصان حرفه ای بهره وری بیشتر و کاهش هزینه برای شرکت دارند و منابع به کمک آنها بهتر تخصیص می یابد و افراد مناسب برای وظایف درست و مناسب خود کار می کنند. این یک استراتژی موفق است که توسط 4 شرکت بزرگ خدمات حرفه ای به منظور استفاده بهتر از پرسنل اداری موجود مورد استفاده قرار می گیرد.

استخدام یا آموزش متخصصان حرفه ای ، گروه آموزشی نوید نقوی

4-اسناد و مدارک را ذخیره کنید یا به صورت غیرمستقیم به آنها دسترسی پیدا کنید

درست کردن اتاق یا محل بایگانی اسناد و پرونده ها یکی از مزایای استفاده از فضاهای بی استفاده در اداره است. فایل های بایگانی یا اسناد در شرکت های حقوقی و دفاتر پزشکی بسیار زیادند و یک یا چند قفسه پاسخگو آنها نیست. اتاق بایگانی پرونده ها و اسناد بهره وری یا رضایت مشتریان را فراهم می کند. تا 40 درصد می توانید در هزینه ذخیره سازی اسناد با ایجاد یک اتاق بایگانی صرفه جویی کنید یا می توانید خارج از سایت و به صورت آفلاین اسناد را ذخیره کنید.

بعضی از دفاتر پزشکی 30 درصد از فضای اداری خود را فقط برای نگهداری فایل ها استفاده می کنند. فایل های اضافی را حذف کنید تا فضای بایگانی پرونده ها افزایش یابد. استفاده ضعیف از فضای اداری یکی از ریسک های هزینه ای بزرگ برای سازمان است. بنابراین استفاده مناسب از فضا برای نگه داری اسناد مشتریان وفادار و دائیمی شما یک روش برای کاهش هزینه و افزایش درآمد شما است.

بفهمید که کدام اپلیکشن و تکنولوژی برای شغل شما مناسب است

یک چیز فوق العاده در مورد شرکتهای جدید یا داشتن یک شرکت جوان وجود دارد و آن این است که شما از جدیدترین و پرکاربرد ترین تکنولوژی ها بهره می برید. به عنوان مثال، بسیاری از شرکت هایی که در اواخر دهه 90 و اوایل سال 2000 کار خود را شروع کردند، سیستم های بزرگ کامپیوتری را با گران ترین قیمت خریداری کردند و با زیرساخت های در حال حاضر سازگار ساختند.این ها روش هایی برای کاهش هزینه هاست .

امروزه شرکت های جدید از نرم افزار هایی مانند Salesforce، Workday و Google Docs استفاده می کنند. بهترین ابزارها را برای شغلتان با استفاده از این وب سایت های فوق العاده برای درک عملکرد هر کسب و کاری بشناسید و از به روز ترین و بهترین ابزارها برای انجام کارهایتان استفاده کنید.

استارت آپ Stash یک سایت عالی برای پیدا کردن بهترین ابزارها برای کسب وکار شما است.

Canva یکی از برنامه های طراحی گرافیکی کاربردی در بازار است و بهترین چیز در مورد آن این است که رایگان است!

 

از اصول LEAN برای متمرکز شدن بر منابع خود استفاده کنید

LEAN یک نمونه تولید شده توسط تویوتا است که در آن هر مرحله از فرایند، ارزش افزوده را افزایش می دهد و هزینه منابع مانند زمان و مواد را به حداقل می رساند. اصول LEAN به شرکت ها اجازه می دهد که کار در حال پیشرفت خود را کم تر کنند، به این معنی که پول بیشتری می توانند در سایر زمینه های کاری شرکت سرمایه گذاری کنند.

اصول LEAN برای مدت زمان طولانی موجود بوده است اما ابزارها و روشهای به کارگیری آن در تمام سازمان ها به صورت یکپارچه نیست. از طریق برنامه های LEAN، پست کانادا توانست 58 درصد از هزینه های یکی از امکانات خود کاهش دهد و در عین حال تولید خود را افزایش دهد.

راهکارهایی برای افزایش درآمد از طریق ایجاد مشتریان وفادار

روش های جذب مشتری برای کسب و کار ، روانشناسی جذب مشتری ، گروه آموزشی نوید نقوی ، روش های کاهش هزینه و افزایش درآمد از طریق مشتریان وفادار در کمپانی های بزرگ

مشتریان وفادار که همیشه از شما خرید می کنند یا از خدمات شما بهره می برند، باعث درآمد زایی پیوسته شما می شوند. مهم نیست که اندازه کسب و کار شما چقدر است شما همیشه باید از مشتریان خود و شماره تماس آنها لیستی تهیه کنید تا آنها را نسبت به کسب و کار خود وفادار سازید. کارهای قدیمی و جدیدتان را در شبکه های اجتماعی مختلف به آنها نمایش دهید و وفاداری مشتریانتان را به کسب و کارتان حفظ کنید.

مشتریان وفادار 67 درصد بیشتر از مشتریان جدید پول هزینه می کنند. علاوه بر این، جذب مشتریان جدید ده برابر گرانتر از حفظ مشتریان فعلی شما است. اگر شما به دنبال روش هایی برای افزایش درآمد کسب و کار خود هستید، باید مشتریان قدیمی خود را حفظ کنید و مشتریان جدید جذب کنید. استراتژی های زیر را برای افزایش درآمد از طریق مشتری مداری و ایجاد مشتری وفادار دنبال کنید.

موفقیت در کسب  کار یک فرمول دارد :

کاهش هزینه + افزایش سود

1-راه هایی برای برقراری ارتباط با مشتریان تنظیم کنید

با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و آنها را در ذهن خود نگه دارید یا لیستی از آنها و شماره تماس هایشان تهیه کنید. این کار به شما اجازه می دهد تا اطلاعات مهم در زمینه ارائه خدمات یا فروش محصولات خود را به آنها منتقل کنید.

زمان بگذارید تا یک پایگاه داده از اطلاعات تماس مشتریان خود مانند آدرس ایمیل، آدرس پستی یا شماره تلفن آنها تهیه کنید. سپس می توانید یادآوری های فروش تابستانه، فروش ویژه نوروز، فروش زمستانه، تخفیف های آخر فصل، تبریک تولد، یا یک خبرنامه ماهانه را به آنها ارسال کنید.

رسانه های اجتماعی راه دیگری برای برقراری ارتباط با مشتریان هستند. در نظر داشته باشید که تبلیغات روزانه شما محدود باشد تا مشتریان شما به دلیل تعداد تبلیغات بالا از پیج شما نروند. فراموش نکنید که پست های سرگرم کننده و پست های مفید حاوی اطلاعات آموزنده را در پیج خود قرار دهید و هر روز یک پست بگذارید.

2-احترام بیشتر به مشتریان وفادار به کسب و کار شما

یکی از بهترین و شاید یکی از ارزانترین راههای پاداش به مشتریان وفادار این است که به آنها احترام بیشتری بگذارید و به آنها اعتماد بیشتری در خریدشان دهید. با مشترین خود سلام و احوالپرسی کنید، اگر صندلی خالی برای نشستن در محل کارتان نیست، صندلی خود را فوراً به آنها بدهید، مشتریان احترام و اعتماد بیشتر دوست دارند و اخلاق خوب آنها را جذب می کند.

با ایجاد همچین رابطه ای با مشتریان وفادار خود، شما نه تنها آنها را تشویق به نگه داری این رابطه می کنید، بلکه شما انگیزه وفاداری به کسب و کارتان را برای سایر مشتریان هم ایجاد می کنید.

3- فراموش نکنید که لبخند بزنید

این مورد واضح به نظر می رسد اما به اندازه کافی مهم است که آن را یاد بگیرید. یک مطالعه در یکی از فروشگاه های انگلیس در این مورد انجام شده است. این مطالعه نشان داد که خریدارانی که توسط فروشندگان با خوشحالی و لبخند خوشامدگویی می شوند، 67 درصد بیشتر از سایر خریداران خرید می کنند. به نظر می رسد که جزئیات کوچک مانند لبخند و تبریک خرید به وضوح پیامدهای مهمی دارد.

4- به مشتریان خود دلیلی برای وفاداری به کسب و کارتان دهید

بسیاری از مردم بر این باورند که کمپانی اپل وفادارترین مشتریان تلفن همراه را دارد. مشتریان برای اینکه اثبات کنند به اپل وفادار هستند و چقدر آنها این شرکت را دوست دارند، برچسب اپل و پیکسل اپل را بر روی وسایل خود آویزان می کنند.

اگر شما سرویس یا محصولی ارائه کنید که مشتریان شما فکر می کنند این محصول در جهان بهترین است، آن محصول در ذهن همگان بهترین خواهد ماند.

فروشنده شو کتاب صوتی رایگان گروه آموزشی نویدنقوی

در مقاله بعد روش های افزایش درآمد از طریق شخصی سازی محصولات را برای شما توضیح خواهیم داد. اگر مقاله های قبلی را نخواندید روی این لینک  کلیک کنید تا به صفحه اصلی برای مطالعه سایر مقالات رجوع داده شوید. همچنین در صورت کلیک روی این لینک مقالات صبح شنبه را که به انواع کسب و کار موبوط است، میتوانید بخوانید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ