عزت نفس و اعتماد به خود در فعالیت‌های اقتصادی

عزت نفس و اعتماد به خود در فعالیت‌های اقتصادی

0 845

عزت نفس در تجارت به عنوان یک تکنیک و مهارت به شمار می‌رود. اگر شما به خود اعتماد نداشته باشید، چگونه فرد دیگری می‌تواند به توانایی‌های شما اعتماد کند؟

۱۰ نکته برای کسب و کار ماساژ درمانی

داشتن حس قدرت ( عزت نفس ) باعث می‌شود که در هر کاری به راحتی و به طور طبیعی پیشرفت کنید. بااین‌وجود عزت نفس و اعتماد به نفس به طور طبیعی برای همه وجود ندارد. به دست آوردن احساس عمیق خودباوری، برای بسیاری از افراد که با مسائل مربوط به عزت نفس و یا عدم الهام بخشی مبارزه می‌کنند، دشوار است. خوشبختانه راه‌های آسان و قابل دسترس برای تقویت عزت نفس و #اعتماد-به-نفس حرفه‌ای وجود دارد.

ایجاد رابطه کلیدی مهم
ایجاد رابطه کلیدی مهم

در تجارت و کسب و کار اگر #عزت-نفس وجود نداشته باشد کسی به شما اعتماد نمی‌کند. شک و تردید در مورد خود باعث ایجاد شک و تردید طرف مقابل شما، در مورد شما می‌شود و این شما را از رسیدن به هدف خود و موفقیت در کار باز می‌دارد.

عزت نفس در تجارت
عزت نفس در تجارت

1- یکی از راه‌های ایجاد عزت نفس داشتن هدف‌های خاص و دقیق است

از کسب و کار خود چه می‌خواهید؟ مقداری از زمان خود را برای ایجاد فهرستی از اهداف شغلی خود صرف کنید، و آن‌ها را تا حد ممکن مشخص و دقیق بنویسید. برای مثال به جای یک هدف مبهم مانند «ایجاد پول بیشتر»، شما باید یک هدف دقیق مانند «افزایش25 درصدی فروش در سه ماه آینده» را جایگزین کنید.
با داشتن اهداف دقیق و مشخص، شما برای خود منبعی از انگیزه و اعتماد به نفس ساخته ‌اید. همچنین شما باید توانایی ایجاد اهداف قابل دسترس و یا به عبارتی اهداف کوتاه مدت را داشته باشید، تا با محقق شدن آن‌ها به اهداف اصلی خود دست یابید. با رسیدن به اهداف کوتاه مدت شما قدرت بیشتری پیدا می‌کنید و عزت نفس شما بهبود می‌یابد.

2- وانمود کردن به داشتن عزت نفس باعث ایجاد آن می‌شود.

برای یک دقیقه وانمود کنید که قبلاً به بالاترین حد خود رسیده‌اید. خود را به عنوان شخصی بسیار موفق تصور کنید. شما چه چیزی را می‌پوشید، چه کسی با شما کار می‌کند و چه کاری انجام می‌دهید؟
اکنون، این تمرین را یک گام بیشتر پیش ببرید، سعی کنید خودتان را جای آن فرد موفق بگذارید. سعی کنید خود را به آن نقطه از موفقیت برسانید و خودتان را با آن وفق دهید. این باعث عزت نفس و خودباوری می‌شود و نشان می‌دهد که شما هم می‌توانید به بهترین‌ها برسید.

3- داشتن یک روال روتین و مشخص باعث عزت نفس می‌شود


بعضی از موفق‌ترین و مطمئن‌ترین افراد در کسب و کار چیزی شبیه به هم دارند: یک روال معمول. به عنوان مثال، این ممکن است بیدار شدن صبح زود باشد به طوری که شما می‌توانید دوش بگیرید، ایمیل خود را چک کنید و قبل از انجام کار به فعالیت‌های روزمره بپردازید.
با ایجاد چنین روندی، شما احترام به خود را نشان می‌دهید و اذعان می‌کنید که وقت شما ارزشمند است. یک روال می‌تواند به شما کمک کند که متمرکزتر و آرام‌تر رفتار کنید، و این می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر بهره‌وری و عزت نفس شما داشته باشد.

آنتونی رابینز در یکی از سخنرانی هاش میگه اگر حالت بدن انسان های موفق رو بگیری و با عزت نفس 5 دقیقه جلوی آیینه بایستی , میبینی که عزت نفس کم کم در شما بوجود میاد .

4- داشتن تمرکز بر پیشرفت به جای تمرکز بر کمال سبب ایجاد عزت نفس می‌شود

باور کنید یا نه، اعتماد به نفس در مورد دستیابی به کمال نیست. هرگونه تلاش برای رسیدن به کمال می‌تواند باعث کاهش عزت نفس شود.  به جای اینکه برای کامل بودن تلاش کنید، به بهترین بودن فکر کنید و برای آن بجنگید. این امر باعث حرکت محکم و با آگاهی زیاد شما در مسیر حرفه‌ای باشد. پیشرفت کردن باعث تلاش شما برای غلبه بر مشکلات می‌شود و عزت نفس را بالا می‌برد.

5- داشتن سرگرمی در زندگی باعث افزایش عزت نفس می‌شود

من به داشتن مقدار زیادی تفریح در خارج از محل کار معتقدم.
آن‌ها (سرگرمی) نه تنها به گسترش ذهن شما و کاهش استرس كمك می‌كنند، بلكه به شما اجازه می‌دهند كه با یك احساس قدرت جدید به كار خود ادامه دهید. هنگامی که شما یک کارمند مؤثر هستید، شما یک کارمند با اعتماد به نفس و عزت نفس هستید.

عزت نفس در تجارت
عزت نفس در تجارت

 

یه دنیا عزت و بزرگی براتون آرزو میکنیم .

لینک:

https://www.entrepreneur.com/article/312999

فروشنده شو کتاب صوتی رایگان گروه آموزشی نویدنقوی

با تشکر فراوان گروه آموزشی نویدنقوی .  اگر مطالب بالا  را دوست داشتید  به دوستان خود هدیه کنید .www.navidnaqavi.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ